fbpx

İSTANBUL’UN MICHELIN YILDIZI ALAN RESTORANLARI BELLİ OLDU!

Prestij anlamında dünyanın önemli restoran derecelendirme sistemlerinden biri olarak kabul edilen Michelin, İstanbul’u 38. destinasyon olarak listeye almasının ardından Michelin yıldızı kazanan restoranları açıkladı.

11 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşen özel bir ödül töreniyle açıklanan listeye İstanbul’dan toplam 53 restoran girdi. Fatih Tutak’ın şefliğini üstlendiği TURK 2 yıldız alırken, Mikla, Araka ve Nicole Restaurant da 1 yıldız ile derecelendirildi. Neolokal hem 1 yıldız hem de yeşil yıldız ile derecelendirildi.

Gelin Michelin yıldızı kazanan restoranlara yakından bakalım.

TURK (Michelin 2*)

Araştırmayı, meraklı olmayı ve sürekli olarak yeni teknikler geliştirmeyi kendi felsefesi olarak kabul eden TURK, yeni ve modern konseptiyle ve geleneksel ev tariflerine getirdiği farklı yorumlarla ziyaretçilerinin beğenisi topluyor. Bulunduğu coğrafyanın ürünlerini kullanarak Türk mutfağı için yeni bir alfabe yaratan TURK, öncelikli olarak misafirlerinin zihinlerini beslemeyi misyon ediniyor ve geniş bir kültür mozaiğine sahip menüsüyle hitap ettiği kesime eşsiz bir gastronomi deneyimi vadediyor.

Mikla (Michelin 1*)

The Marmara Pera’da enfes bir manzaraya ve lezzetli yemeklere ev sahipliği yapan Mikla, Yeni Anadolu Mutfağı konsepti ile uluslararası platformlarda da övgüyle karşılanıyor. Mikla, rafine lezzetleri, modern sunumları ve Türk ve İskandinav mutfağının çarpıcı tatlarını bir araya getiren menüsüyle dikkat çekiyor.

Neolokal (Michelin 1*) (Michelin Yeşil Yıldız)

Neolokal ekibi, dürüst yemeği toprak anadan ilham, geleneklerinden örnek alarak tasarlayıp misafirlerine sunmayı amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda kullandıkları modern teknikler ve yenilikçi bakış açısıyla oluşturdukları menüyle misafirlerine eşsiz bir gastronomi deneyimi yaşatıyor.

Nicole Restaurant (Michelin 1*)

Adını, halihazırda bulunduğu apartmanın eski sahiplerinden biri olan Agnés Marthe Nicole’den alan Nicole Restaurant, Geleneksel Türk Mutfağı konseptine getirdiği çağdaş yorumlarla adından sıkça bahsettiriyor. Nicole Restaurant, eşsiz bir İstanbul manzarası sunan terasında ağırladığı misafirlere çok özel detaylarla hazırlanmış lezzetler vadediyor.

Araka (Michelin 1*)

Az ve öz menüsüyle dikkat çeken Araka, yöresel tatlara getirdiği yenilikçi yorumlarla adından sıkça bahsettiriyor. Mevsimlik ürün kullanımının merkeze alındığı menüsüyle ve şehrin gürültüsünden uzak sakin bir bölgede konumlanmasıyla kaliteli bir gastronomi deneyimi sunuyor.

Bib Gourmand


. Giritli
. Pandeli
. Tershane
. Karaköy Lokantası
. Aheste
. Cuma
. Sade Beş Denizler Mutfağı
. Alaf
. Aman Da Bravo
. Calipso

Tavsiye edilen


. Khorasani
. Deraliye
. Lokanta 1741
. Matbah
. Ocak
. Octo
. Mürver
. Sofyalı 9
. Eleos Beyoğlu
. Yeni Lokanta
. Kubbeli Lounge
. Çok Çok Thai
. Cuma
. 1924 İstanbul
. Topaz
. Nobu
. Atölye
. St. Regis Brasserie
. Spago
. Glens
. Aqua
. Tatbak
. Tuğra
. Feriye
. Banyan
. Aila
. Park Fora
. İnari Omakase Kuruçeşme
. 29
. Sunset Grill & Bar
. Şans
. Rumeli Hisarı İskele
. Kiss The Frog
. Calipso
. Seraf
. Zuma
. Beyti
. Azur
. Kıyı
. Balıkçı Kahraman

Five and More Travel Ekibi

Rotalarımız