fbpx
 • 23-26 Şubat 2024 tarihlerinde Kıvanç Demirel rehberliğinde gerçekleştireceğimiz Marakeş turumuzda Fas’ın mistik yönlerini birlikte keşfetmeye davetlisiniz!

  Tarihi ve kültürel mirasa sahip şehir, büyüleyici atmosferi, etkileyici tarihi yapıları ve ışıltılı pazarlarıyla ünlü olmasıyla bilinir.

  Bunlardan en ünlüsü, Marakeş’in kalbi olarak bilinen ve gece gündüz hareketli olan Jemaa el Fna Meydanıdır. Renkli sokak satıcıları, akrobatlar, müzisyenler ve geleneksel Fas gösterileriyle dolu olan meydan, sizi büyüler.

  Marakeş’in tarihi çarşıları, yani souk‘ları  dar sokaklardan oluşur ve sizi Fas’ın zengin kültürüne dayalı el sanatlarına götürür. El yapımı hediyelik eşyalar, deri ürünler, baharatlar, geleneksel el işleri ve daha fazlasını bulabileceğiniz bu çarşılar, renkli atmosferleriyle bambaşka bir dünyanın kapısını açar.

  Koutoubia Camii, Marakeş’in en ünlü anıtlarından biridir. 12. yüzyılda inşa edilmiş olan bu büyüleyici camii, etkileyici minaresiyle şehrin sembolü haline gelmiştir. Camiinin manzarasını görmek için minareye çıktığınızda şehrin güzelliklerini keşfedersiniz.

  Marakeşin en önemli simgelerinden olan Bahia Sarayı, 19. yüzyılda inşa edilmiştir ve renkli bahçeleri, zarif iç mekanları ve geleneksel Fas mimarisinin güzel örnekleriyle sizi kendine hayran bırakır. Sarayı gezip, tarihin izlerini takip edebilir ve karma-kültürün yarattığı bu büyüleyici atmosferini hissedebilirsiniz.

  Ünlü Majorel Bahçeleri’nde gezinirken, bu tropikal cennet, mavi boyanmış binaları, egzotik bitkileri ve huzurlu atmosferiyle sizi kendisine çeker. Burada yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekebilir ve çevrenin tadını çıkarabilirsiniz.

  Kıvanç Demirel rehberliğinde gerçekleştireceğimiz Marakeş turumuz, sizi mistik bir yolculuğa çıkarırken tarihin ve kültürün büyüsünü yaşamanızı sağlar. Dar sokaklarında kaybolmak, eğlenceli pazarlarında dolaşmak ve tarihi anıtları keşfetmek ve bunların yanı sıra lezzetleriyle buluşmak unutulmaz anılar biriktirmenizi sağlayacaktır. Marakeş’in büyüsüne kapılmak ve bu eşsiz şehri keşfetmek için 5 duyu ile harmanladığımız bu yolculuğumuza sizleri de bekleriz.

– Sofitel Marrakech Lounge and Spa 5*

Bu turumuz için vize gerekmemektedir.

23-26 Şubat 2024

Double Oda Kişi Başı

UÇAK HARİÇ TUR KATILIM BEDELİ 1565 €

23-26 Şubat 2024

Double Oda Kişi Başı

UÇAK DAHİL TUR KATILIM BEDELİ 2190 €

23-26 Şubat 2024

SIngle Oda Kişi Başı

Single Katılmak İsteyen Misafirlerimiz için + 430 €

Hizmetler

Fiyata Dahil Olan

Fiyata Dahil Olmayan

3 Gece Sofitel Marrakech Lounge And Spa Konaklaması + Kahvaltı
Lokal Rehberlik Hizmeti
Kıvanç Demirel Rehberlik Hizmeti
1 Şık Akşam Yemeği
1 Şık Öğle Yemeği
Transfer Hizmeti
Argan Yağı Kooperatifi Ziyareti
Majorel Gardens Giriş Ücreti
YSL Müzesi Giriş Ücreti
Bahia Palace Giriş Ücreti
İkramlar
Zorunlu Seyahat Sigortası
Five And More Travel Danışmanlık Hizmeti
Belirtilen Yemekler Harici Diğer Yemekler
İçecekler
THY Gidiş ve Dönüş IST - MARAKEŞ Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
Bahşişler
Yurt Dışı Harç Pulu

Gidiş:

23 Şubat 2024

Uçuş

Kalkış

Varış

THY 11:45 15:05
TK - 0619 IST RAK

Dönüş:

26 Şubat 2024

Uçuş

Kalkış

Varış

THY 16:05 23:05
TK - 0620 RAK IST

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

Kaç kişi seyahat edeceksiniz?

Rotalarımız