fbpx
 • 23-28 Temmuz tarihlerinde Dr. Burkay Adalığ eşliğinde gerçekleştireceğimiz İsli Bir Yolculuk: Islay & Campbeltown turumuza davetlisiniz!

  Türkiye’de viski kültürünün gelişmesine önemli katkılarda bulunan ve İskoçya viski sektörüne yaptığı üstün hizmetlerle “Keepers of the Quaich” nişanını almış olan Dr. Burkay Adalığ, tur boyunca İskoçya’nın ev sahipliği yaptığı damıtımevlerinde gezintiye çıkmamıza ve özel tadımlar yapmamıza eşlik edecek. Ayrıca, çok satan kitabı “Maltın Peşinde”de anlattığı İskoçya ve viski kültürü hakkında keyifli sohbetler gerçekleştirerek unutulmaz anılar biriktirmemizi sağlayacak.

  İskoçya’nın mistik topraklarında, viski kültürünün kökleri derinlere uzanır. Bu kültürün en çarpıcı örneklerinden bazıları, İskoçya’nın batı kıyılarında, sarp kayalıklarla çevrili ve dalgalanan denizlerin arasında yükselen Islay ve Campbeltown bölgelerinde bulunmaktadır. İskoçya’nın kalbindeki bu topraklar, viski dünyasının ritmini belirleyen tarihî ve kültürel zenginliklerle doludur.

  Islay, Ardbeg, Laphroaig ve Lagavulin gibi tanınmış damıtımevlerinin ev sahipliğini yapar. Koyu renkli, dumanlı ve yoğun karakterli tatlarıyla dünya çapında üne sahiptir. İskeleti olan bu viskiler, İskoçya’nın doğal güzelliğiyle bütünleşir ve tadı, adanın eşsiz atmosferini ve denizinin kokusunu yansıtır.

  Campbeltown ise bu endüstrinin kalbinin attığı başka bir önemli bölgedir. Burası, bir zamanlar İskoçya’nın “viski başkenti” olarak bilinirdi. Campbeltown’ın zengin viski mirası tuzlu deniz havasıyla birleşen dağların kokusuyla etkileşimine ve üretimindeki kendilerine has ustalığına borçludur.

  Islay ve Campbeltown, sadece üretim merkezleri değil, aynı zamanda İskoçya’nın ruhunu yansıtan ve hala yaşayan birer müze gibidir. Bu topraklar, tarihî damıtımevlerinin gizemli dünyasını keşfetmek isteyenler için bir oldukça davetkardır. Zengin aromaları, tarihî derinliği ve doğanın büyüleyici güzelliğiyle Islay ve Campbeltown unutulmaz bir deneyim sunar.

  Dr. Burkay Adalığ’ın bilgi dolu danışmanlığı sayesinde bölgenin kültürel ve tarihi zenginliklerini keşfedeceğiniz ve yaşayacağınız beş duyunuza hitap eden harika deneyimler bu turumuzda sizleri bekliyor.

  Sadece 12 misafirimiz ile gerçekleştireceğimiz butik İsli Bir Yolculuk: Islay & Campbeltown programımıza kayıt olmak için bilgi al formumuzu doldurabilir ya da +90 544 456 8488 no’lu Five and More Travel Seyahat Hattı üzerinden ekibimize ulaşabilirsiniz.

  Five and More Travel
  Bir Deneyimden Fazlası

– Kimpton Charlotte Square Hotel 4* (1 Gece)
– Machrie Hotel & Golf – Islay 4* ( 3 Gece)
– The Royal Hotel – Campbeltown 4* (1 Gece)

Birleşik Krallık Vizesi gerekmektedir.

23-28 Temmuz 2024

Double Oda Kişi Başı

SIngle Oda Kişi Başı

DR. BURKAY ADALIĞ İLE İSLİ BİR YOLCULUK: ISLAY & CAMPBELTOWN 3490 £ + 690 £

Hizmetler

Fiyata Dahil Olan

Fiyata Dahil Olmayan

1 GECE KIMPTON CHARLOTTE SQUARE HOTEL 4* KONAKLAMA + KAHVALTI HİZMETİ
3 GECE MACHRIE GOLF HOTEL HOTEL KONAKLAMA + KAHVALTI HİZMETİ
1 GECE ROYAL HOTEL CAMPBELTOWN KONAKLAMA + KAHVALTI HİZMETİ
PROGRAMDA BELİRTİLEN TRANSFER HİZMETLERİ
FERİBOT BİLETLERİ
3 AKŞAM YEMEĞİ
1 ÖĞLE YEMEĞİ
LAGAVULIN DAMITIMEVİ ZİYARETİ VE TADIM ETKİNLİĞİ
CAOL ILA DAMITIMEVİ ZİYARETİ VE TADIM ETKİNKİĞİ
SPRINGBANK DAMITIMEVİ ZİYARETİ VE TADIM ETKİNLİĞİ
ARDBERG DAMITIMEVİ ZİYARETİ VE TADIM ETKİNLİĞİ
BOWMORE DAMITIMEVİ TADIM ETKİNLİĞİ
KİLHOCMAN DAMITIMEVİ TADIM ETKİNLİĞİ
DR. BURKAY ADALIĞ DANIŞMANLIK HİZMETİ
İKRAMLAR
SEYAHAT SİGORTASI
FIVE AND MORE TRAVEL DANIŞMANLIK HİZMETİ
UÇAK BİLETİ
BELİRTİLEN YEMEKLER HARİCİ DİĞER YEMEKLER İÇECEKLER
VİZE ÜCRETİ

Gidiş:

23 Temmuz 2024

Uçuş

Kalkış

Varış

THY 13:15 15:50
TK-1345 IST EDI

Dönüş:

28 Temmuz 2024

Uçuş

Kalkış

Varış

THY 16:50 23:10
TK-1346 EDI IST

Bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

Kaç kişi seyahat edeceksiniz?

Rotalarımız