fbpx

17. Contemporary İstanbul Başlıyor!

Dünyanın farklı ülkelerinden 66 çağdaş sanat galerisi ve 558 sanatçının toplam 1.476 adet eseri Haliç’te bulunan Tersane İstanbul’un tarihi mimarisi eşliğinde sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor.

17-18 Eylül ön izleme, 19-22 Eylül genel ziyaret tarihlerinde gerçekleşecek olan 17. Contemporary İstanbul, yeniliklerle dolu programı ve detaylarıyla keşfedilmeyi bekliyor.

Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, yaptığı basın toplantısında “Contemporary İstanbul’un 17. edisyonunun ve takip eden diğer etkinliklerimizin içeriğinin ticari fuar alanı dışında da sergi ve sanatın çeşitli alanlarını kapsamasına önem veriyoruz. Sadece İstanbul’da değil, Türkiye genelinde hızla gelişmekte olan çağdaş sanat girişimlerinin son yıllarda Anadolu’nun birçok şehrinde de etkisi hızla artıyor. Sanatın gelişmesi ve yayılması için başarılı çalışmalar yürütüyorlar. Dünyada eşi benzeri olmayan Haliç yaşanmışlığı ile tarih, kültür-sanat ve mimarisiyle birlikte İstanbul’un merkezi olmaya aday. Contemporary Istanbul planlanan projeleri ile Haliç üzeri ve sahil boyunca kültür sanatı izleyiciyle buluşturmaya devam edecek” açıklamasında bulundu.

Bu yıl Contemporary Istanbul ve Tersane İstanbul’un ortak çalışmasıyla 17-22 Eylül tarihleri arasında günün farklı saatlerinde gerçekleşecek deniz yolu ulaşım planlaması yapıldı. Bu plan doğrultusunda Kadıköy-Tersane Istanbul ve Kabataş/Karaköy-Tersane Istanbul olmak üzere iki ayrı hat üzerinden ücretsiz tekne ulaşımı seferleri düzenlenecek. İBB Deniz Taksi de aynı tarihler arasında 10 kişi kapasiteli tekneleri ile ücretli olarak hizmet verecek.

17. Contemporary Istanbul aynı zamanda Are Projects, Antalya; EKAV, Istanbul;İmalat-hane, Bursa; Loading Art Space, Diyarbakır; Noks Art Space, Istanbul; Viable, Istanbul; Videoist, Düzce, Kvareli Foundation for Contemporary Art, Tiflis; Baksı Museum, Bayburt; OMM, Eskişehir gibi Türkiye’de yükselen farklı çağdaş sanat girişimlerine de ev sahipliği yapacak.

Tersane İstanbul’un kullanım alanına yayılacak olan The Yard adlı açık hava sergisi, fuarın en çok merak edilen bölümlerinden birini oluşturuyor.

Siz de 20 Eylül saat 11.00’de Sanat Danışmanı Feride Çelik eşliğinde gerçekleştireceğimiz, Türkiye ve dünya çağdaş sanatının en iyi örneklerini bir araya getiren Contemporary İstanbul sanat turumuz hakkında detaylı bilgi almak ve turumuza katılmak için 0544 456 84 88 numaralı Five and More Travel Seyahat Hattı üzerinden bizimle iletişime geçebilir ya da websitemizde yer alan katılım formu üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Rotalarımız